Przygotowania do 12. PZU B3K i 5. PZU CPK: 16 września „wyjazdowy” trening w Puszczy Niepołomickiej

Przed nami kolejne zajęcia z cyklu przygotowań do imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018: 12. PZU Biegu Trzech Kopców i 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Tym razem potrenujemy w Puszczy Niepołomickiej. Spotykamy się w najbliższą niedzielę, 16 września, o godz. 9:30.

Ponad 6-kilometrowa pętla, z miękkim, szutrowym podłożem i kilkoma niewielkimi podbiegami to świetne miejsce aby więcej i bezpieczniej dla naszych kolan pobiegać. Miękkie podłoże sprzyja wykonaniu większej ilości kilometrów o charakterze wytrzymałościowo-siłowym.

Po rozgrzewce, będziemy metodą powtórzeniową pokonywać kolejne okrążenia pętli, której ukształtowanie terenu to w większości góra – dół, jak na dobrej huśtawce.

Ten trening będzie miał za zadanie pracę na wyższej intensywności, z akcentem na siłę biegową w naturalnym terenie. Potrwa minimum 1,5 godziny, także zabierzcie ze sobą napoje. Będzie je można zostawić i uzupełniać płyny podczas zajęć.

Zbiórka w niedzielę, 16 września, o godz. 9:30 na parkingu przy drodze krajowej nr 75 (pierwszym po prawej jadąc od Niepołomic lub drugim po lewej jadąc od strony Szarowa i autostrady).

Zachęcamy do udziału, bo coraz mniej czasu zostało aby odpowiednio przygotować się  do 12. PZU Biegu Trzech Kopców i 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego!