FAQ

Nazwa imprezy: 11. PZU Bieg Trzech Kopców – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim.

Data: 1 października 2017 r. (niedziela).

Organizatorzy: Gmina Miejska Kraków / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Start: Wzgórze Lasoty pod Kopcem Krakusa (Podgórze) – godz. 10:30.

Meta: Wzgórze Sowiniec pod Kopcem Piłsudskiego – pierwszy zawodnik spodziewany jest ok. godz. 11:10-11:15, limit czasu na przebiegnięcie 13 km – 2 godz., tj. do godz. 12:30.

Trasa: 
Wzgórze Lasoty (271 m n.p.m.), ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka, w lewo ul. Podgórską (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Inflancki nad Wisłą (199 m n.p.m.), dalej bulwarami Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki (chodnikiem pod Norbertanki), ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca, Wzgórze Sowiniec (358 m n.p.m.).

Na trasie znajdują się liczne atrakcje turystyczne Krakowa, oprócz kopców również kładka im. o. Bernatka, Skałka, Wawel, klasztor sióstr Norbertanek.

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Zawodnicy mają do pokonania około 13 km, zarówno po utwardzonej, jak i nieutwardzonej nawierzchni.

Uczestnicy: osoby od 16. roku życia i starsze.

Biuro Zawodów:
Po odbiór pakietów startowych należy zgłosić się do Biura Zawodów (Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Dembowskiego 12 w Krakowie) w sobotę, 30 września w godzinach 10:00-20:00 i w niedzielę, 1 października w godzinach 8:00-9:30.

Ze względów bezpieczeństwa i pojemności trasy wprowadzony został limit startujących (2 800 zawodników), który w tym roku został wyczerpany po 5 dniach od rozpoczęcia zapisów, kiedy to został nadany 2800. numer startowy!

Pierwszą edycję imprezy, w 2007 roku, ukończyło 264 osoby, a przed rokiem do mety dobiegło już 2305 biegaczy! Olbrzymie zainteresowanie 11. PZU Biegiem Trzech Kopców stwarza szansę na pobicie kolejnego rekordu frekwencji.

Odbiór pakietu startowego:
Przy odbiorze pakietu startowego należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

W żadnym przypadku, Organizator nie dopuszcza sytuacji odbioru pakietu startowego w imieniu innej osoby.

W Biurze Zawodów nie ma możliwości przepisania opłaty startowej/pakietu startowego na innego zawodnika.

Podczas odbioru pakietu startowego zawodnicy zobowiązani są do podpisania  oświadczenia, że są świadomi zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem w biegu oraz że ich stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia i związanej z tym możliwości uczestnictwa w biegu, zawodnik zobowiązany jest we własnym zakresie zasięgnąć przed startem opinii lekarza.

W imieniu osób, które nie ukończyły 18. roku życia, oświadczenie podpisują rodzice/opiekunowie prawni.

UWAGA! Z powodu wyczerpania limitu startujących nie ma możliwością zapisania się do biegu w Biurze Zawodów.

Depozyt:
Organizator zapewnia transport bagażu osobistego zawodników ze startu na metę, zapakowanego w worek otrzymany w pakiecie startowym, oklejony w widocznym miejscu naklejką z numerem. Depozyt na starcie (samochody dostawcze) zlokalizowany będzie  przed Biurem Zawodów, czynny w dniu 1.10.2017 roku w godzinach 7:30-10:00. Ostatni samochód odjeżdża o godzinie 10:05. Depozyt na mecie czynny będzie w dniu 1.10.2017 roku w godzinach 11:00-13:30. Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego. Zgubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Organizator nie odpowiada za rzeczy osobiste zawodników pozostawione poza wyznaczonym depozytem oraz pozostawione w depozycie po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy depozytu.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy:
Zawodnicy oraz wolontariusze 11. PZU Biegu Trzech Kopców w dniach 30 września i 1 października 2017 roku będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy,  natomiast  wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez Organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Specjalne autobusy dla kibiców i zawodników:
Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10:25 i około godziny 10:50 (kierunek – przystanek ZOO). W załączeniu znajduje się poglądowa mapka dojścia do autobusów z Biura Zawodów i ze strefy startu.

O godzinie 12:00 na przystanek ZOO zostaną podstawione autobusy kursujące na przystanek Muzeum Narodowe (dawny przystanek Hotel Cracovia) oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Parkingi dla zawodników:
Uczestnikom 11. PZU Biegu Trzech Kopców bezpłatnie zostaną udostępnione miejsca postojowe na parkingach zarządzanych przez Miejską Infrastrukturę (wjazd na podstawie karty parkingowej, do pobrania TUTAJ oraz w załączeniu):

- na „Parkingu Stare Podgórze” przy ul. Jana Zamoyskiego 22 (w okolicy obiektów KS Korona, wjazd od ul Kalwaryjskiej) – 140 miejsc postojowych;

- „Parking przy Muzeum” przy Al. Mickiewicza 18 (przed wejściem głównym do Muzeum Narodowego) – 40 miejsc postojowych.

Rekordy trasy: open – Samuel Kemboi Rutto (Kenia) – 40 minut i 50 sekund (2012 r.), kobiety – Lilia Fiskowicz (Mołdawia) – 47 minut i 12 sekund (2016 r.).

Zwycięzcy: 2007 – Artur Osman (Polska) i Dorota Ustianowska (Polska), 2008 – Siergiej Fiskowicz (Ukraina) i Dorota Ustianowska (Polska), 2009 – Nikołaj Riabinin (Rosja) i Anastazja Padalińska (Białoruś), 2010 – Leonid Rybak (Ukraina) i Ilona Barwanowa (Ukraina), 2011 – Dariusz Kruczkowski (Polska) i Alena Berasniowa (Białoruś), 2012 – Samuel Kemboi Rutto (Kenia) i Ewa Kucharska (Polska), 2013 – Taras Salo (Ukraina) i Anastazja Daszkiewicz (Białoruś), 2014 – Artur Kern i Ewa Kucharska, 2015 – Sergii Rybak (Ukraina) i Paulina Golec, 2016 – Szymon Kulka, Lilia Fiskowicz (Mołdawia).

Nagrody w 2017 roku:

a) W klasyfikacji generalnej nagrody otrzymują zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 1. do 3.

b) Wartość nagród w klasyfikacji generalnej dla kobiet i mężczyzn: 

Mężczyźni:

I miejsce – 4000 zł

II miejsce – 3000 zł

III miejsce – 2000 zł

Kobiety:

I miejsce – 4000zł

II miejsce – 3000zł

III miejsce – 2000zł

c) Nagrody rzeczowe lub bony w kategoriach wiekowych otrzymają kobiety i mężczyźni, którzy zajmą miejsca 1. do 3.

d) Zawodnicy nagrodzeni w kategorii generalnej biorą udział w podziale nagród dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Królewska Triada Biegowa: 11. PZU Bieg Trzech Kopców jest drugim etapem Królewskiej Triady Biegowej 2017. Specjalnymi nagrodami – statuetkami i dyplomami – zostaną uhonorowane wszystkie osoby, którym w 2017 roku uda się ukończyć wszystkie trzy imprezy biegowe organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – 16. PZU Cracovia Maraton, 11. PZU Bieg Trzech Kopców i 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.